Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kanárská doga Gina

Obrazek

Ginka se narodila 28.5.2005 v Jihlavě, odkud sme si ji jako 4 měsíční přivezli. Rodiče byli papíroví, krásní psi. Bohužel, nebo pro nás spíš bohu dík, Gi se nejak vzhledově moc "nevyvedla". Máme fenečku čistokrevnou, ale nestandartní. Trošku nám zchlupatěla a a váhou je tak tak na spodní hranici 40ti kg. Jak sem psala už v rubrice Jak sme k Gině přišli, nedostalo se jí správné socializace a kdo ví co dalšího se jí tam přihodilo. To se projevilo na jejím vztahu k lidem. K cizím je velmi odměřená až bázlivá. 

K nám (jako k pánečkům) je přátelská, milující, ale v žádném případě, jako správný moloss, není závislá. Trávíme spolu spoustu času. Naštěstí si ji můžu vzít domů, do školy,dokonce i do práce. Kdyby mohla, tak je to nejspokojenější gaučák na světě. Přes noc ale spí v kotci. 

Ke kamarádům, jak lidským, tak zvířecím je milá. Musím říct, že hlavně ty zvířata prostě zbožňujeObrazek. Ať už je to kočka, fretka, zajíc,myš nebo třeba ptáčátko, nikomu by neublížila a se všemi si chce hrát. Je pravda, že většinou zůstává nepochopena.

K ostatním psům má také kladný vztah (až na vyjímky). Hrou nikdy nepohrdne. Nejraději se zběsile honí s výmarkama...

A co se týče poslušnosti? Nemůžu si stěžovat. Gi je pes velice učenlivý. Na každý cvik, co jsem ji učila sem nepotřebovala víc jak jeden den. Všude chodí na volno, jen v Brně na vodítku. Jedinou její neřestí je honění zvěře, které je u nás v okolí požehnaně. Naštěstí se nechá vždy po čase odvolat.

Tak to je ve zkratce naše Ginečka.

 

Náhledy fotografií ze složky To jsem já